piątek, 21 października 2016

Czy wasze auto jest już przygotowane do zimy???

Czy wasze auto jest już przygotowane do zimy???

W Szwajcarii nie ma żadnego obowiązku prawnego, który mówi o tym jak auto musi być przygotowane na zimę, a także że musi posiadać opony zimowe. Jednak, kierowca zawsze musi zachować kontrolę nad swoim samochodem, takie jest prawo.

W momencie początku zimy w tym roku pojawiło się wiele artykułów w kwestii tego czy opony zimowe powinny być obowiązkowe.

W przypadku wypadku lub kolizji, odpowiedzialność osoby kierującej może być weryfikowana.  To co również będzie kontrolowane szczegółowo to fakt auto zostało wyposażone w odpowiednie wyposażenie (np. opony zimowe) dostosowane do warunków drogowych oraz zabezpieczające odpowiednio kontrolę nad pojazdem.

Ubezpieczenie auta w tych przypadkach może zredukować wypłatę świadczeń lub odmówić wypłaty świadczeń poprzez zaniedbanie ze strony kierującego. Dlatego bardzo ważne jest, aby w każdym ubezpieczeniu znalazł się zapis o tzw. Faute grave, czyli zaniedbanie. Tutaj opisałem co to jest:  Zaniedbanie co to takiego?

Nie warto czekać na pierwszy śnieg. 

Rekomendowane jest zmienić opony na zimowe przed nadejściem pierwszego śniegu. Generalnie doradza się wyposażenie auta w opony zimowe od października do świąt Wielkanocnych.


Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście to już najwyższy czas umówić się na wizytę w waszym warsztacie ! 


 


3 komentarze:

 1. Ja tak w tamtym roku próbowałem przygotować, niestety zima była tak sroga, że nie wiele to pomogło.

  _____________________________
  http://www.luka-krakow.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez moje własne lenistwo zima mnie znowu zaskoczyła :) nigdy się chyba nie nauczę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilka informacji odnośnie ubezpieczenia auta w Szwajcarii znajdziecie tutaj: http://www.ubezpieczenia-szwajcaria.pl

  OdpowiedzUsuń