niedziela, 3 sierpnia 2014

Od czego zależą koszty ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii??

Dzisiaj, krótka informacja dla wszystkich, którzy potrzebują ubezpieczenia zdrowotnego oraz zastanawiają się dlaczego ceny różnią się i jak dużo jeżeli chodzi o różne osoby orz różne regiony Szwajcarii. 

Biorąc pod uwagę ubezpieczenia zdrowotne w Szwajcarii, podstawowe jak i dodatkowe, ich koszt zależy od :

 • Wieku ubezpieczonego
 • Miejsca zamieszkania   
Są to dwa podstawowe elementy, które mają wpływ na ceny ubezpieczeń zdrowotnych, następnie pomniejszy wpływ na ceny ma  płeć (w związku z zachorowalnością koszt dla kobiet może być minimalnie większy).

1. Wracając  do pierwszego elementu czyli wieku ubezpieczonego, różnica może być znaczna. Specyficzną grupą są dzieci (osoby do 18 roku życia), których ubezpieczenie zdrowotne jest tańsze od ubezpieczenia zdrowotnego osoby dorosłej. Wiek ubezpieczonego ma duży wpływ również na ubezpieczenie dodatkowe, dlatego warto wybrać je wcześniej, aby zapewnić sobie tańszą taryfę.

2. Miejsce zamieszkania, ma bardzo duży wpływ na ceny ubezpieczenia i tak osoba w wieku 30 lat w w tej samej firmie ubezpieczeniowej w dwóch różnych kantonach (lub nawet miejscowościach) mogą mieć koszt, który różni się w skali miesiąca nawet o 200 CHF.  Taka sytuacja wynika z faktu iż kasy chorych mają swoją politykę cenową rozróżniając regiony, ponieważ nie mogą być najtańsze wszędzie, a gdy taka sytuacja ma miejsce automatycznie ubezpieczyciel musi zarabiać w inny sposób (np. na kosztach ubezpieczenia dodatkowego, na jakości usług administracyjnych, zwrotach kosztów oraz specyficznym systemie płatności, który utrudnia życie osobom ubezpieczony). Taką grupą jest Assura. Także ubezpieczając się w niej podejmujemy duże ryzyko.Wnioski/Rada

Ubezpieczenie zdrowotne warto porównywać i nie wybierać opcji skrajnych najtańszych. Biorąc pod uwagę iż ubezpieczenia zdrowotnego nie da się porównać w internecie jeżeli chodzi o jakość na stronach takich jak comparis, dlatego, że wpływ na wyniki porównań mają również reklamodawcy(czyli kasy chorych same w sobie) poprzez co wyniki jakości będą zaburzone i niewłaściwe)

Warto wybrać ubezpieczenie dodatkowe, ponieważ gdy będziesz miał już problemy zdrowotne będzie za późno !!!! A nigdy nie wiemy ,kiedy będziemy go potrzebowali.

Jeżeli macie pytania lub potrzebujecie porównań jestem do waszej dyspozycji ! 

2 komentarze:

 1. Ja mam pytanie: w takim razie jak szukać dobrego ubezpieczyciela? Na co zwrócić uwagę, o co pytać? By nie przepłacać, a jednak mieć spokojne sumienie, że nasze ubezpieczenie jest dobre jakościowo. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli dana osoba, z która pracuje dla specyficznej firmy będzie Panu coś proponowała wtedy wiadomo, że będzie zachwalała jedynie produkty danej firmy, i tutaj jest dużo ryzyko, że nie będzie to opcja najlepsza cenowo ani jakościowo. Warto dopytać osób , które porównują różne firmy, i dopasować odpowiednio franszyzę oraz model ubezpieczenia do własnych potrzeb co może skutkować najlepszym oraz w miarę tanim rozwiązaniem.

   Usuń