czwartek, 23 października 2014

Krankenkasse/Caisse maladie czyli wyniki ankiety o najlepszych i najgorszych ubezpieczeniach zdrowotnych w Szwajcarii.

Ostatnimi czasy wywiązała się debata nad tym jakie ubezpieczenie zdrowotne jest dobre, jakie będzie najbardziej odpowiednie dla nas, jeżeli chodzi o cenę i jakość. Jak zawsze mogę przedstawić swój punkt widzenia, ale nie każdy musi się z nim zgadzać, dlatego postanowiłem pokazać wam wyniki ankiety (wykonanej poprzez znane pismo analizujące różne dziedziny życie w Szwajcarii pod względem jakości oraz satysfakcji użytkowników) wśród osób posiadających ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii.

Nie będziemy tutaj rozmawiali o cenie, ale o satysfakcji klienta (cena w każdym regionie i dla każdej osoby w zależności od wieku może się dużo różnić).

Niestety jakość nie jest tutaj najlepsza, ale nie to to jest najważniejsze, a wyniki.

Wyniki satysfakcji pokazują kilka firm, które są na czele. A są to takie firmy jak:
  • SWICA 
  • SANITAS
  • KPT
  • VISANA  
Oraz te ,które zamykają klasyfikacje, i których nie należy wybierać, a są nimi w szczególności:
  • Groupe Mutuel czyli grupa składająca się z  Philos, Avenir, Groupe Mutuel, Easy Sana
  • Assura czyli grupa składająca się z Assura oraz Supra

RADA:

Warto porównywać różne ubezpieczenia oraz wybrać opcję, która będzie atrakcyjna cenowo, a także będzie prezentowała wysoką jakość, tak, aby w przypadku choroby nie martwić się i nie mieć problemów z ubezpieczeniem zdrowotnym.Warto oszczędzać, natomiast ostatnią dziedziną ,na której powinniśmy oszczędzać jest ubezpieczenie zdrowotne w szczególności dla dzieci(dla których ubezpieczenie zdrowotne nie jest drogie).

Może się okazać, że jedna z najlepszych firm w waszym regionie jest również bardzo tania, dlatego warto zapytać. Jeżeli chcecie porównać swoje ubezpieczenie zdrowotne na rok 2015 oraz dobrać najlepszą dla was i waszej rodziny opcję piszcie lub dzwońcie, 079 319 68 03, maciej.jasiczak@swisslife-select.ch

źródło: http://www.bonasavoir.ch/

1 komentarz:

  1. czy mozna Pan podac przyklad sytuacji w ktorej Assura okazuje sie jako najgorsza? wg mnie w wariancie podstawowym nie ma znaczenia kasa chorych

    OdpowiedzUsuń