czwartek, 27 sierpnia 2015

Zmiana w % trzeciego filaru w Szwajcarii


Dzisiaj dla wszystkich bardzo ważna informacja odnośnie zmian jakie wprowadza w życie FINMA czyli instytucja nadzorująca rynek finansowy w Szwajcarii.

Zmiany te dotyczą oprocentowania produktów związanych z trzecim filarem. Oprocentowanie zgodnie z decyzją nadzoru spada z 1,25 % do 0,75 % dla wszystkich produktów we frankach szwajcarskich.

Jest to bardzo ważna informacja dla osób, które zastanawiają się na podjęciem trzeciego filar czy też chciałyby podwyższyć jego składkę.

Dlaczego ma to tak duży wpływ???

Wpływ na nasze środki, jakie oszczędzamy do emerytury jest na tyle ważny iż jest to kontrakt długookresowy, co oznacza iż cała długość kontraktu będzie oprocentowana na 1,25% lub przy nowych warunkach 0,75% co wiąże się z różnicą od kilku do kilkunastu tysięcy franków zysku w skali długości całego kontraktu.

Ważne:

Każda osoba zastanawiąjąca się nad podjęciem lub zwiększeniem swojego trzeciego filaru w Szwajcarii powinna teraz się nad tym zastanowić poważniej, bo szkoda byłoby podpisać trzeci filar np. za kilka tygodni miesięcy i przy tych samych składach mieć zapewnione zabezpieczenie niższe o 5-15  tysięcy franków (w zależności od skłądki). Także jeżeli jesteście w takiej sytuacji warto dowiedzieć się więcej teraz i zapewnić sobie korzystniejsze warunki dla swoich długoterminowych oszczędności.

Dla osób zainteresowanych informacjami i szczegółami : 
0793196803
maciej.jasiczak@swisslife-select.chBrak komentarzy:

Prześlij komentarz