wtorek, 18 sierpnia 2015

Zmiana zasad w ubezpieczeniach zdrowotnych - może już niedługo ?

Czy już  niedługo zostaną wprowadzone zmiany jeżeli chodzi o kwestię franszyzy w ubezpieczeniu zdrowonym w Szwajcarii ??
Czy niektóre franszyzy zostaną zlikwidowane??

Takie propozycje pojawiły się ostatnio w mediach. A mianowicie zmiany mają dotyczyć franszyz 1000 chf oraz 2000 chf. Takie rozwiązanie miałoby na celu minimalnie ułatwić kwestię zrozumienia funkcjonowania ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii.

Dwie powyżej wspomniane franszyzy są najrzadziej wybierane ze wszystkich i stanowią jedynie okolo 9 % wszystkich mozliości jak przedstawia to rząd. Wszystkie inne franszyzy pozostaną bez zmian, czyli 300 chf jako ta podstawowa oraz 500, 1500 i 2500 chf.

Podobne zmiany mają nastąpić w ubezpieczeniu zdrowotnym w Szwajcarii jeżeli chodzi  o dzieci. Tutaj zmiany, podobnie jak dla osób dorosłych mają dotyczyć kwestii franszyz wybieranych najrzadziej.

Zmiany planowane są na 01.01.2017, ale jeżeli wy posiadacie aktualnie jedną z tych opcji warto zastanowić się nad ich zmianą wcześniej i dopasowaniem ubezpieczenia do swoich potrzeb.

System franszyz w ubezpieczeniach zdrowotnych w Szwajcarii został wytłumaczony tutaj:
http://szwajcaria-finanse.blogspot.ch/2014/01/ubezpieczenia-zdrowotne-w-szwajcarii.html

WAŻNE

Dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej lub porównać swoje ubezpieczenia proponuje seans-konferencję informacyjną  05.09.2015 o 10.00 w Neuchatel.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza