poniedziałek, 11 stycznia 2016

Sposoby amortyzacji kredytu hipotecznego cz. 2

Tym razem zajmiemy się drugim typem amortyzacji kredytu hipotecznego:
  • Bezpośredni (direct)
  • Pośredni (Indirect)
Pośredni sposób jest używany najczęściej poprzez polisę ubezpieczenia na życie.

Biorąc pod uwagę to rozwiązanie, nie spłacamy bezpośrednio naszego kredytu, czyli wartość kredytu pozostaje ta sama (rysunek 1), a co za tym idzie odsetki, które są odliczane od podatku. Kapitał ten odkładamy natomiast na polisę ubezpieczeniową, która oddawana jest jako gwarancja do banku co ma bardzo wiele zalet :
  • Odliczenia podatkowe (trzeci filar)
  • Zabezpieczenie siebie oraz rodziny w przypadku choroby wypadku czy też śmierci
  • kapitał, który "pracuje" dla nas 
Biorąc pod uwagę naszą polisę ubezpieczeniową w momencie przejścia na emeryturę analizowane jest jaki kapitał potrzebny jest do amortyzacji, a jaki może być dodatkowo przeznaczony na emeryturę.

Bardzo ważnym elementem jest również fakt iż z czasem wzrost cen, a także wzrost płac sprawia iż kredyt kosztuje nas mniej niż w momencie, kiedy go braliśmy i z tego też powodu amortyzacja pośrednia jest interesująca (średnia inflacja w 20 ostatnich latach to około 2% rocznie)

Podsumowując ten rodzaj amortyzacji daje nam możliwość oszczędności podatkowych, a także zabezpieczenie dla nas oraz rodziny w przypadku inwalidztwa czy też śmierci, dlatego też jest to najczęściej wybierany sposób amortyzacji kredytu hipotecznego w Szwajcarii. 

WAŻNE
Jeżeli posiadacie hipotekę w Szwajcarii warto przejrzeć ją jeszcze raz i porównać różne możliwości jakie istnieją na rynku tak, aby nasza rodzina była dobrze zabezpieczona, a także abyśmy w jak najlepszy sposób mogli korzystać z możliwośc finansowania oraz amortyzacjii kredytu hipotecznego w Szwajcarii. 

3 komentarze:

  1. Zgodnie z tym co mamy zapisane powyżej w Szwajcarii instnieje pośredni oraz bezpośredni.

    Biorąc pod uwaę ,że tematyka jest ciężka trzebaby sprawdzić jaki w Państwa przypadku jest lepszy. W razie pytań zapraszam https://ubezpieczenia-szwajcaria.pl/kontakt/

    OdpowiedzUsuń