niedziela, 16 lutego 2014

Modele ubezpieczenia zdrowotnego, na czym to polega?

Wiele osób porównuje ubezpieczenia zdrowotne na Comparis.ch,  jeżeli chodzi o cenę jest to pierwsza analiza tego co możemy wybrać. Jest jednak wiele kolejnych elementów, które będą miały wpływ na cenę ubezpieczenia, a także jego jakość. I o tym w kilku słowach, aby wiedzieć trochę więcej jakie są możliwości oraz co możemy wybrać, jeżeli chodzi o ubezpieczenia zdrowotne w Szwajcarii.

Nie dość, że mamy mniej więcej 60 kas chorych do wyboru w Szwajcarii, to w dodatku biorąc pod uwagę ubezpieczenie podstawowe możemy wybrać również model ubezpieczenia. Nie jest to zbyt łatwe, dlatego o tym jak wyglądają te modele oraz, który warto wybrać w kilku następnych postach.

Modele ubezpieczenia:
  • standardowy
  • lekarz rodzinny
  • telefoniczny
  • sieć przychodni lekarskich
  • inne (specyficzne dla poszczególnych kas chorych)

Każda kasa chorych proponuje model standardowy czyli model, w którym możemy wybrać dowolnie lekarza, do którego chcemy się udać.

Wydawałoby się, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale czy na pewno?

Z jednej strony na pewno tak, dlatego że możemy skorzystać z usług każdego lekarza bezpośrednio, z drugiej jednak strony ten model ubezpieczenia jest najdroższy ze wszystkich dostępnych.

Alternatywne modele ubezpieczeń pozwalają w zależności od kasy chorych uzyskać nawet do 25 % rabatu.  Dlatego też myślę, że warto jest się zastanowić nad wyborem modelu ubezpieczenia.

1 komentarz:

  1. Wiele osób ,które nie respektowały modelu ubezpieczenia były niemile zaskoczone automatyczną zmianą przez Ubezpieczyciela lub problemami administracyjnymi.

    OdpowiedzUsuń