czwartek, 24 lipca 2014

Porównaj Ubezpieczenia zdrowotne, żeby nie przegapić terminu !

Najważniejsza, bo obowiązkowa rzecz, czyli ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii.

Jeszcze czas wakacji, ale dla wielu może to być chwila spokoju, kiedy możemy przejrzeć kwestie na, które nie mamy czasu na co dzień w tygodniu pracy.

Zbliża się najbardziej szalony czas w roku jeżeli chodzi o dziedzinę ubezpieczeń zdrowotnych,  dlatego warto przypomnieć jak to wszystko działa???

Ubezpieczenia zdrowotne (oprócz Groupe Mutuel oraz Assura) w większości mają okres wypowiedzenia 3 miesięczny, co oznacza, że Ubezpieczyciel najpóźniej do 30 września (włącznie)musi otrzymać dokumenty rezygnacyjne (ubezpieczenie dodatkowe). Jeżeli spóźnimy się choćby minutę zmiany będą nieważne.

Często wydaję się, że lepiej zrobić to pod koniec roku, jest to jednak największy błąd, gdyż w tym okresie jest wiele zmian i często niewystarczająca ilość czasu na to by dobrze porównać i zobaczyć co tak naprawdę jest dobre, co potrzebujemy i ile to kosztuje.

Warto z tego właśnie powodu pomyśleć o tym wcześniej i dokonać porównań oraz ewentualnych zmian na spokojnie miesiąc dwa wcześniej !

Zmiany w ubezpieczeniu zdrowotnym wejdą w życie od początku roku 2015, a my na spokojnie będziemy mogli patrzeć na szaleństwo zmian w ostatnich miesiącach roku.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza