niedziela, 2 listopada 2014

Czy Zusatzversicherung/assurance complementaire jest nam potrzebne ???

Wiele zapytań w ostatnich tygodniach i wiele oszczędności oraz dobrych rozwiązań dla rodzin oraz singli jeżeli chodzi o ubezpieczenia zdrowotne w Szwajcarii.

Natomiast jest jeszcze wiele osób, którym ubezpieczenia zdrowotne zostały narzucone przez pracodawcę lub też, które posiadamy, bo wybraliśmy je przypadkowo.

Dodatkowo, wiele osób, które nie posiadają ubezpieczenia dodatkowego (Zusatz/complementaire) .

Dlaczego ubezpieczenie dodatkowe jest tak bardzo ważne w Szwajcarii??

Dlatego, że tak jak wspominałem już w jednym z postów, ubezpieczenia zdrowotne w Szwajcarii mają wiele braków (dlatego noszą nazwę ubezpieczeń podstawowych), 

http://szwajcaria-finanse.blogspot.ch/2014/07/braki-w-podstawowym-ubezpieczeniu.html

właśnie biorąc pod uwagę te elementy każda osoba powinna posiadać ubezpieczenia dodatkowe, i nie chodzi tutaj o to, aby płacić nie wiadomo za co i nie wiadomo ile lub być ubezpieczonym w prywatnej służbie zdrowia.

Chodzi o to, aby wybrać tanie rozwiązanie, które będzie nas zabezpieczało jeżeli chodzi o transport chorych, zabezpieczenie za granicą, a także zapewniała nam leczenie w całej Szwajcarii.

Wielu z nas myśli, że może to zrobić później, a niestety jest to największy błąd jaki możemy popełnić jeżeli chodzi o ubezpieczenia w Szwajcarii. Dlaczego??

Dlatego, że w momencie kiedy mamy już problemy zdrowotne, żadne ubezpieczenie nie zaakceptuje nas jeżeli chodzi ubezpieczenie dodatkowe, i właśnie dlatego należy, o tym pomyśleć jak najszybciej i wybrać dobre i tanie rozwiązanie.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza