poniedziałek, 15 lutego 2016

Aktualne stopy procentowe w Szwajcarii- hipoteka 02.2016

Dzisiaj chciałem wam przedstawić kilka elementów tego jak wygląda oprocentowanie kredytu hipotecznego w różnych instytucjach w Szwajcarii.

Kredyt hipoteczny w Szwajcarii jak zostało to już wyjaśnione w poprzednich postach jest w mia
rę skomplikowany. Natomiast biorąc pod uwagę aktualne stopy % również bardzo interesujący i bardzo wiele osób decyduje się zostać właścicielem właśnie teraz.
Przesyłam wam kilka przykładów stóp procentowych. Są to informacje rynkowe, bez analizy sytuacji finansowej klienta co oznacza iż realne stopy procentowe mogą
być niższe lub też wyższe w zależności od między innymi dochodu oraz zabezpieczenia jakie klient posiada.

W Szwajcarii ubezpieczyciele jak i banki proponują kredyty hipoteczne. W zależności od tego jaka nieruchomość brana jest pod uwagę instytucja udzielająca nam kredytu będzie analizowała sytuację rynkową, fakt czy nieruchomość i cena jej zakupu jest adekwatna z sytuacją rynkową  czy też jest wygórowana.

W podanych kilku przykładach możemy zauważyć iż stopy procentowe w zależności od okresu kredytowania będą się znacznie różniły. Jeżeli weźmiemy pod uwagę  krótki okres finansowania stopa procentowa będzie niższa np. dla okresu dwóch trzech lat będzie to około 1- 1,2 %

Im dłuższy okres kredytowania tym stopy procentowe będą wyższe. Ale jak możemy dostrzec na rynku istnieją również oferty, które zapewniają finansowe na okres 10 lat nawet na 1,38 %.

Przykład: 

Wartość mieszkania 500 000 chf
 koszt odsetek to 5520 chf rocznie co daje nam jedynie 460 chf  miesięcznie za mieszkanie warte 500 000 chf.  (przykład dla finansowania na 10 lat -1.38%).

Dla osób, którym kończy się hipoteka w 2016 roku lub 2017 warto już teraz rozejrzeć się za finansowaniem w momencie kiedy stopy procentowe są na bardzo atrakcyjnych poziomach.

WAŻNE: 

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem domu czy też mieszkania w Szwajcarii i potrzebne są wam odpowiedzi na takie pytania jak:
- Ile środków własnych potrzebuję i skąd mogę je wziąć.
- Czy moje zarobki wystarczą na finansowanie nieruchomości
- W jaki sposób amortyzować kredyt?
- Porównanie i przygotowanie oferty finansowania lub refinansowania

Warto umówić się na spotkanie, 079 319 68 03.


3 komentarze:

  1. z uwagi na bieżące stopy procentowe, taniej już nie powinno być :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ważna rzecz żeby śledzić na bieżąco sytuację i wiedzieć ile się płaci, za co i dlaczego tak drogo.. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. jeśli ktoś ma taki kredyt to faktycznie musi na to zwracać uwagę, ja wolę mimo wszystko plny :)

    OdpowiedzUsuń