wtorek, 11 października 2016

Najlepsze ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii 2016 (krankekasse/caisse maladie)

Jak co roku w Szwajcarii przeprowadzane jest badanie satysfakcji klientów w dziedzinie ubezpieczenia zdrowotnego(krankenkasse/caisse maladie). Biorąc pod uwagę osoby, które już są oraz korzystają z usług danego ubezpieczyciela.

Kilka istotnych zmian w porównaniu z latami poprzednimi to:

- zmiana lidera 

W poprzednich latach zajmujący drugie miejsce Sanitas zdobył zdecydowanie pierwsze miejsce jeżeli chodzi o najlepszego ubezpieczyciela.

Bardzo dobrze prezentują się również Swica, Concordia, CSS oraz Helsana powyżej 60% zadowolenia. 

- duże podwyżki w Assura i najgorsza nota od 2009 roku

W związku z wieloma elementami takimi jak między innymi kwestia obligatoryjnych rezerw każdego Ubezpieczyciela w wielu regionach  Assura podwyższyła składki na rok 2017 o dużo więcej niż 10%. W kilku regionach również nie jest już najtańszym ubezpieczeniem (np. Luzern, Bienne, Bern, Solothurn oraz inne kantony)

Poziom zadowolenia klientów Assura jedynie na poziomie 32 % oraz bardzo szybko wzrastające składki (przykład z kantonu Neuchatel koszt 2015 - 185 chf , 2017 - 257chf przy franszyzie 2500 chf dla osoby dorosłej)  sprawia iż bardzo wiele osób decyduje się na zmiany.

Warto zauważyć, że są też osoby zadowolone z serwisu Assura 3,2 osoby na 10 zapytanych w ankiecie jest zadowolona  z serwisu oraz sposobu funkcjonowania tego Ubezpieczyciela.

Ważne:

Pamiętajcie, że najważniejsze jest, aby wybrać dobre ubezpieczenie dodatkowe patrząc na świadczenie jakie są odpowiednie i zadowolenie osób ubezpieczonych. Ja właśnie tak postępuje z moim ubezpieczeniem zdrowotnym. Bardzo dobre ubezpieczenie dodatkowe oraz ewentualna zmiana ubezpieczenia podstawowego co roku w przypadku wysokich podwyżek to sposób, aby być dobrze zabezpieczonym oraz nie płacić wiele. 

Fakt, iż koszt ubezpieczenia zdrowotnego zależy w dużym stopniu od miejsca zamieszkania warto sprawdzić jak wyglądają składki ubezpieczeniowe w Waszym kantonie w różnych ubezpieczeniach. 

Jeżeli najtańsza pozostaje Assura i jesteście z niej zadowoleni warto przy niej zostać, jeżeli nie jest najtańsza lub nie jesteście z niej zadowoleni to warto sprawdzić, może inny Ubezpieczyciel tak jak w wyżej wspomnianych regionach będzie tańszy i lepszy. 
 

1 komentarz:

  1. Ubezpieczenia to bardzo dobra sprawa. Dzięki instytucjom ubezpieczeniowym możemy zapewnić sobie spokój w pewnych aspektach życia.

    OdpowiedzUsuń