poniedziałek, 8 października 2018

Zmiany w ubezpieczeniach zdrowotnych w Szwajcarii 2019 - kto skorzysta???

Pod koniec roku w Szwajcarii jest pełno informacji odnośnie ubezpieczeń zdrowotnych. Każdy  z nas powinien się temu przyjrzeć.

Dzisiaj mały update czyli informacja o tym co się zmienia na rok 2019 !

Kto skorzysta na tych zmianach?

Wzrost kosztów ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii to już coś pewnego. Natomiast w tym roku pojawiła się nowa bardzo ciekawa informacja, która dla wielu osób sprawi iż będą możliwe duże oszczędności.


Koszt ubezpieczenia zdrowotnego dla osób w kategorii 19-25 lat zdecydowanie spada !

Z czego to wynika?? 


Podczas posiedzenia "Conseil federal" (Rady Federalnej) z 11.04.2018 zdecydowano o modyfikacji prawa o ubezpieczeniach zdrowotnych (LAMal).  Celem tej zmiany jaka wejdzie w życie od 01.01.2019 roku jest zmniejszenie obciążenia dla rodzin poprzez obniżenie składek dla osób w wieku 19-25 lat. Dodatkowo od 2021 roku dla osób w tej kategorii wiekowej powinny zostać podwyższone dopłaty dla rodzin o niskich zarobkach , a mających prawo do redukcji składek.


 Specjalnie dla Was przygotowałem porównanie zdecydowanie najtańszego dla tej grupy wiekowej Ubezpieczyciela, a jest to Sanitas czyli jeden z najlepszych Ubezpieczycieli w Szwajcarii.

Dla praktycznie każdego kantonu Sanitas ma najniższe składki ubezpieczenia oraz bardzo dobrze ocenianą aplikację na telefon ( dla osób  wieku 19-25 lat będzie to dobra informacja , bo większość rzeczy, można mieć na aplikacji wraz z przesyłaniem ewentualnych rachunków) .

Jak możemy zobaczyć koszt ubezpieczenia zaczyna się od 123chf miesięcznie. Także warto się temu przyjrzeć i wybrać dobre ubezpieczenie jakościowo i bardzo tanie w kwestii kosztu.

Porównanie jakości 2017 rok.
Jeżeli chcielibyście skorzystać z tej oferty lub macie pytania? 
Kontakt


2 komentarze:

  1. Jedna z niewielu dobrych wiadomosci. A co z osobami po 60tce? Ma pan dla nas jakas dobra informacje?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tutaj jest najwięcej kosztów opieki zdrowotnej. Niestety nie są przewidziane, żadne obniżki a nawet podwyżki . Na to trzeba się przygotować.

      Usuń