środa, 29 stycznia 2014

Czy Polska może być atrakcyjna dla Szwajcarii?

Polska może być atrakcyjna dla Szwajcarii - uważa Bronisław Komorowski. Przywódca Federacji Szwajcarskiej gości dziś w naszym kraju. To pierwsza oficjalna wizyta Didera Burkhaltera od czasu, gdy 1 stycznia 2014 objął urząd prezydenta.
Bronisław Komorowski powiedział w trakcie wspólnego briefingu prasowego, że nasz kraj może przyciągnąć Szwajcarów, bo jest atrakcyjny gospodarczo. Z kolei Polska może korzystać z doświadczeń i zdolności Szwajcarii, która swój dobrobyt buduje od wielu lat - dodał.
Prezydent powiedział, że Polska może wzorować się między innymi na dobrym systemie szkolnictwa zawodowego, jaki jest w Szwajcarii. Chodzi o jednoczesną naukę w szkole i wybranej firmie.
Komorowski dziękował też władzom szwajcarskim za zainteresowanie sprawą Ukrainy. Zarówno Polska, jak i Szwajcaria opowiadają się za kontynuowaniem dialogu obu stron ukraińskiego konfliktu i szukaniem rozwiązań, które powstrzymałyby ryzyko użycia siły i pogłębienia kryzysu.
Prezydenci omówili także sytuację Muzeum Polskiego w Rapperswil. Liczącej blisko półtora wieku placówce grozi eksmisja z XIII-wiecznego zamku.
Prezydent Dider Burkhalter spotka się jeszcze dziś z premierem Donaldem Tuskiem oraz z szefem dyplomacji Radosławem Sikorskim.


źródło: IAR

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza