sobota, 22 marca 2014

Ciąża oraz poród - ubezpieczenie podstawowe w Szwajcarii

Bardzo ciekawy temat,  o który już pytaliście, oraz kilka cennych informacji jeżeli chodzi o ciąże oraz poród.

Na co możemy liczyć, możecie liczyć nasze drogie Panie jeżeli chodzi o podstawowe ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii oraz na jakie koszty należy się przygotować ??


Biorąc pod uwagę podstawowe ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii w przypadku ciąży zapewnione są:

 • Badania kontrolne, dzięki skierowaniu lekarza lub położnej w trakcie ciąży oraz po porodzie. W skład badań podstawowych przewidzianych w ubezpieczeniu podstawowym możemy znaleźć 7 badań standardowych (w nich: 2 rutynowe echografie, pierwszą pomiędzy 10 a 12 tygodniem ciąży oraz kolejne pomiędzy 20  a 23 tygodniem ciąży) oraz badania po porodzie (pomiędzy 6 a 10 tygodniem)
 • Poród w domu lub też w szpitalu w kantonie zamieszkania. Ubezpieczenie podstawowe pokrywa również koszty przygotowania do porodu poprzez lekarza lub położną. 
 •  Dodatkowo ubezpieczenie podstawowe zapewnia max. do 3 porad dotyczących karmienia piersią. 
BARDZO WAŻNE ! 

W ubezpieczeniu podstawowym w przypadku ciąży oraz porodu nie ma żadnej franszyzy oraz żadnego o kosztu własnego, to znaczy iż wszelkie badania wymienione powyżej są pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne. Inaczej sprawa może wyglądać w przypadku komplikacji.

Rada: Aby móc wybrać szpital w całej Szwajcarii oraz uzyskać możliwość wyboru ginekologa czy też położnej przy porodzie należy dużo wcześniej pomyśleć ubezpieczeniu dodatkowym.

W zależności od kasy chorych, okres po którym można korzystać z ubezpieczenia dodatkowego to pomiędzy 9 a 12 miesięcy. Dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej.


Przygotuję oraz porównam dla Was ubezpieczenia dodatkowe.  Dzwońcie i pytajcie ;)
4 komentarze:

 1. Witam dlaczego nie napisał pan że wszystkie wyżej wymienione badania są refundowane przez ubezpieczyciea ale dopiero od 13 tygodnia ciąży . Dlaczego wprowadza pan ludzi w błąd ?
  Proszę wyraźnie napisać że przy Grundversicherung płacimy do 13 tygodnia za wszystko z własnej kieszeni
  Pozdrawiam
  Arkadiusz Korczyński

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie,

  W powyższym artykule, nie opisuje każdego punktu prawnego,który dotyczy kwestii ubezpieczenia zdrowotnego. Biorąc pod uwagę kwestie ciąży jak i każdy problem zdrowotny, kiedy chcemy wiedzieć wszystko w szczegółach powinniśmy od razu skontaktować się z własną kasą chorych, aby dowiedzieć się dokładnie o warunkach jakie obowiązują. Odnośnie pana zapytania wprowadzania w błąd Z doświadczenia bardzo wielu klientów/ek otrzymałem informacje iż wszystkie badanie, które dotyczyły ciąży zostały pokryte bez żadnego kosztu. Jest kilka kas chorych w Szczególności tych słabo ocenianych w Szwajcarii, w których może pojawić się wiele problemów ze zwrotami, które będą wykorzystywały takie sytuacje.

  Jak piszę powyżej sprawa nie dotyczy kwestii komplikacji. A oficjalna strona konfederacji Szwajcarskiej potwierdza informacje jakie opisałem w tym artykule.

  Mam nadzieję, że dla maleństwa wybierzecie państwo odpowiednie ubezpieczenie(dobre), aby takich sytuacji było jak najmniej.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam ,przepraszam zwracam honor, płacimy z własnej kieszeni oczywiście tylko w przypadku komplikacji np poronienia
  do 13 tygodnia ciąży , od 13 tygodnia ciąży jest praktycznie pełna refundacja. Warto było wspomnieć w artykule że u ubezpieczenie dla naszego jeszcze nienarodzonego dziecka warto zadbać wcześniej , 2 ,3 miesiące przed porodem
  w razie komplikacji koszty mogą być potężne

  OdpowiedzUsuń