niedziela, 9 marca 2014

Świadczenia w podstawowym ubezpieczeniu zdrowotnym w Szwajcarii - Badania oraz Leczenie

Dalszy ciąg analizy tego, na co możemy liczyć w Szwajcarii jeżeli chodzi o podstawowe ubezpieczenie zdrowotne. Kilka słów o badaniach, leczeniu oraz możliwościach korzystania ze świadczeń w domu oraz w szpitalu.

Jeżeli chodzi o badania oraz leczenie generalnie rzecz biorąc możemy wybrać lekarza, który będzie nas leczył. Nie możemy swobodnie wybrać lekarza jeżeli mamy model ubezpieczenia taki jak : telefoniczny, lekarz rodzinny oraz model przychodni zdrowia.

Biorąc pod uwagę zwrot kosztów badań lub leczenia przez kasę chorych zależą one od taryfy jaka jest w kantonie, w którym mieszkamy , lub w którym pracujemy.  To znaczy, że osoby, które będą się leczyły poza kantonem zamieszkania lub pracy wtedy muszą się one liczyć z obowiązkiem pokrycia różnic pomiędzy taryfami pomiędzy kantonami, a może to kosztować bardzo drogo.

Rada: Możliwość dodatkowego ubezpieczenia, które zapewnia możliwość leczenia w całej Szwajcarii. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że mają je praktycznie wszystkie osoby, które spotykam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz