środa, 12 marca 2014

Koszty transportu oraz ratownictwa w podstawowym ubezpieczeniu zdrowotnym

Kolejne informacje jeżeli chodzi o świadczenia podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii. Jeden z najważniejszych oraz konkretnych przykładów braku w zabezpieczeniu.

Transport chorych oraz ratownictwo i ich koszty są zwracane w jedynie w 50%, do kwoty maksymalnie 500 CHF jeżeli chodzi o transport chorych (najczęściej rozumiana jest tutaj karetka) oraz maksymalnie do 5000 CHF jeżeli chodzi o rat
ownictwo czy to w przypadku problemów zdrowotnych w górach czy też w każdym innym miejscu w Szwajcarii.

Bardzo ważny brak jaki możemy zaobserwować  w ubezpieczeniach zdrowotnych.

Rada: To ubezpieczenia dodatkowe, dzięki którym można zapewnić sobie co najmniej 90% zwrotu kosztów jeżeli chodzi o transport chorych czy też koszty ratownictwa.

2 komentarze:

  1. Witam, wiele ciekawych i przydatnych informacji. Wiadomo, poukładany i zaplanowany kraj. I to mnie właśnie interesuje, jak to jest z pobytami w szpitalu zaplanowanymi, czego najlepszym przykładem jest poród. Czy każde ubezpieczenie to obejmuje? Czy z ubezpieczenia można opłacić poród domowy? Czy taki refundowany poród obłożony jest jakimiś ograniczeniami, warunkami? Np badania, wykazanie stanu zdrowia pozwalającego na taki poród? Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Niedługo, opiszę wszystkie detale jeżęli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne oraz kwestię ciąży oraz porodu, także zapraszam do przeglądania blogu ;)

    OdpowiedzUsuń