poniedziałek, 16 czerwca 2014

3 Filar w Szwajcarii - warto !!!

Jak zapewne wielu z Was słyszało w Szwajcarii istnieje system 3 filarów, który opisywałem w jednym z postów. Dzisiaj kilka słów więcej o rozwiązania dotyczącym trzeciego filaru w Szwajcarii.

Czy trzeci filar to dobre rozwiązanie? Dlaczego trzeci filar w Szwajcarii to wielka szansa? Oraz dlaczego jest to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli chodzi o oszczędności, a także zabezpieczenie rodziny?

Na to oraz kilka innych pytań postaram się wam odpowiedzieć w tym oraz kilku następnych postach.

Zacznijmy jednak od podstaw, zwiększenie się długości życia wpływa na nasze zabezpieczenie jeżeli chodzi o 1 oraz 2 filar. Podobnie jak w Polsce tak i w Szwajcarii istnieją wielkie problemy jeżeli chodzi o długoterminowe zabezpieczenie świadczeń emerytalnych.

Jeżeli chodzi o drugi filar to firmy starają się coraz bardziej obniżyć koszty działalności co ma wpływ na jakość zabezpieczenia.

Tendencje ustawodawcy również w Szwajcarii zmierzają do podwyższenia składek na zabezpieczenia socjalne.

Biorąc pod uwagę różne aspekty musimy stwierdzić iż czy to w Polsce czy to w Szwajcarii trzeci filar powinna posiadać każda osoba.

Wielką szansę jeżeli chodzi o takie zabezpieczenie ma każdy, kto mieszka w Szwajcarii dlatego, że Szwajcaria proponuje dużo lepsze produkty i rozwiązania w tej dziedzinie niż Polska, a przede wszystkim gwarantuje dużo większą stabilność oraz zabezpieczenie środków finansowych.

RADA:

Jeżeli nie lubisz ryzyka, a chcesz, aby Twoje środki przynosiły Ci duże i pewne zyski, a poza tym myślisz jak najlepiej zabezpieczyć siebie oraz swoją rodzinę??  Trzeci  filar w Szwajcarii jest dla Ciebie rozwiązaniem idealnym. Oszczędności podatkowe nawet do 35% + bezpieczeństwo + zabezpieczenie!! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz