niedziela, 8 czerwca 2014

Jak zmienić ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii ?

Bardzo ważna kwestia w Szwajcarii to ubezpieczenia zdrowotne. Jak już zapewne udało wam się zorientować- dla tych którzy w Szwajcarii są od niedługiego czasu-system ten jest totalnie inny niż powszechnie znane systemy zabezpieczenia zdrowotnego w Europie. Wcześniej opisywałem, że ubezpieczenia zdrowotne w Szwajcarii składają się z podstawowych oraz dodatkowych.
 
Dzisiaj skupiał się będę na tym jak zmienić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Kiedy można zmieniać ubezpieczenie dodatkowe?? 

W zależności od kas chorych okres rezygnacji może się różnić, najczęściej są to 3 miesiące przed końcem okresu umowy (najczęściej do końca września danego roku). W tym przypadku 

UWAGA !!

Niektóre kasy chorych przewidują okres rezygnacji, które wynoszą 6 miesięcy!!Dziwne to te najgorzej oceniane mają najdłuższy okres wypowiedzenia. Co oznacza ,że najlepiej byłoby ich unikać.

ASSURA,SUPRA, GROUPE MUTUEL, PHILOS !!


Ważne:

Zmiana ubezpieczenia dodatkowego z powyższych ubezpieczeń, należałoby dokonać do końca czerwca.

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne w Groupe Mutuel oraz w Assura porównując do innych możliwości na rynku szwajcarskim nie są najlepiej oceniane przez Osoby ubezpieczone, dlatego zawsze warto porównywać cenę wraz ze świadczeniami jakie dana kasa chorych nam oferuje.

W latach 2014-2017 były zdecydowane różnice w cenach, teraz czyli 2019 -2020 rok , różnice nie są wielkie i często lepiej oceniani Ubezpieczyciele są również tani.

Ważne !

Przy zmianie ubezpieczenia dodatkowego warto to zrobić jakiś czas wcześniej, dlatego że jak  w ubezpieczeniach zdrowotnych w Szwajcarii mamy do czynienia z kwestionariuszem zdrowia, co oznacza, że ubezpieczyciel po przeanalizowaniu naszego stanu zdrowia może stwierdzić iż akceptuje , wyznacza tzw. "rezerwę" czyli wyklucza jakieś świadczenie lub nie akceptuje nas.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zrezygnować z aktualnego dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego
tylko w momencie kiedy otrzymamy pisemne potwierdzenie akceptacji w innej kasie chorych!!

Darmowa analiza ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz