poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Ubezpieczenie ortodontyczne- warto !!

Często osoby zwracające się do mnie pytają czy istnieje możliwość wyboru ubezpieczenia ortodontycznego dla dzieci oraz czy jest to opłacalne?? Sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać.

Często stajemy przed wyborem czy przeprowadzić takie leczenie w Polsce, gdzie jest taniej, czy też w Szwajcarii. Jeżeli chodzi o rozwiązanie pierwsze najczęściej nie jest to możliwe ze względów praktycznych. W Szwajcarii natomiast leczenie ortodontyczne jest bardzo bardzo popularne lecz również drogie. W zależności od problemów z uzębieniem może to być koszt pomiędzy 12 000, a nawet 25 000 tysięcy franków.

Na rynku istnieje wiele ubezpieczeń, które oferują leczenie ortodontyczne, najczęściej jednak nie jest ono na najwyższym poziomie lub też opłata jest bardzo droga, dlatego warto aby takie ubezpieczenie było automatycznie zawarte w ubezpieczeniu dla rodziny.

W zależności od sytuacji jaką mamy  warto dobrać dla rodziny niedrogie , ale dobre ubezpieczenie, które będzie służyło w przyszłości (najlepsze i niekoniecznie drogie ubezpieczenie ortodontyczne (czasami nawet gratis dla rodzin) zwraca koszty ortodontyczna w 80% czyli np. 20 000 chf leczenia- ubezpieczenie zdrowotne zwróci 16 000 kosztów).

To bardzo ważne ubezpieczenie dla rodzin z dziećmi warto wybrać na samym początku narodzenia dziecka, aby posiadać rabaty rodzinne lub też od razu po przyjeździe do Szwajcarii dlatego iż w momencie, gdy problemy związane z układem zębów będą już istniały lub leczenie będzie planowane w najbliższej przyszłości, wtedy ubezpieczenie nie zaakceptuje naszego wniosku. Dla osób chcących wybrać najlepsze rozwiązanie w tej kwestii zapraszam do kontaktu.

WAŻNE: 

Dla osób, rodzin z dziećmi, które zamierzają pozostać w Szwajcarii na dłużej takie ubezpieczenie jest niemal niezbędne biorąc pod uwagę koszty leczenia ortodontycznego w Szwajcarii. Należy to zrobić jak najszybciej biorąc pod uwagę fakt kwestionariusza zdrowia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza