wtorek, 8 września 2015

Hipoteka w Szwajcarii - Podstawy

Bardzo wiele osób przychodząc przez życie ma na celu zakup mieszkania czy też domu, gdzie możemy naprawdę czuć się jak u siebie.

Jak to zrobić w Szwajcarii ?? Jakie są możliwości zakupu oraz jakie warunki musimy spełnić, żeby móc tego dokonać?

W momencie kiedy interesujemy się zakupem domu czy też mieszkania w Szwajcarii musimy wziąć pod uwagę wiele elementów, które będą miały wpływ na naszą decyzję teraz, na zabezpieczenie naszej rodziny w przypadku problemów zdrowotnych ,sytuacje losowe.

Aby móc starać się o zakup domu czy też mieszkania musimy zacząć od zdobycia wystarczającej ilości środków własnych tzn. co do zasady 20 % wartości nieruchomości  lub kosztu jego zakupu na rynku.

Skąd mogą pochodzić środki własne:

- Oszczędności (konto bankowe)
- Akcje, Obligacje
- środki zebrane w II filarze *
- środki pochodzącego z trzeciego filaru
- inne


Jaki jest najlepszy i najbardziej efektywny sposób zebrania środków na zakup własnego lokum ??

Jak zawsze zależy to od aktualnej sytuacjii danej osoby. Ja dla moich klientów przygotowuję indywidualną strategię ,aby jak najszybciej uzyskać odpowiednie środki własne. Jest kilka sposobów na to ,aby wykorzystując odpowiednio system finansowy w Szwajcarii stać się właścicielem w Szwajcarii ,gdzie mniejsza część społeczeństwa może cieszyć się z bycia właścicielami.

Jednym ze sposobów jest bez wątpienia trzeci filar dzięki, któremu możemy:

-oszczędzać podatek (co powoduje realnie bardzo bardzo duży zwrot z inwestycji)
-zabezpieczyć rodzinę (w zależności od wybranej opcji)
-wykorzystać go jako produkt służący spłacie kredytu
-przygotować dodatkowe środki własne

Te elementy sprawiają, że właściwie każda osoba w Szwajcarii kupująca lub zamierzająca kupić w przyszłości dom lub mieszkanie posiada trzeci filar, aby środki mogły pracować jak najdłużej na naszą korzyść.

WAŻNE

Pierwszy krok jeżeli ktoś myśli o kredycie hipotecznym w Szwajcarii to kwestia zebrania środków własnych, a je w najłatwiejszy sposób(bo korzystając z odliczeń podatkowych) możemy uzyskać dzięki trzeciemu filarowi oraz oszczędzając środki np. w funduszach inwestycyjnych z odpowiednim zabezpieczeniem lub na koncie oszczędnościowym.

*środki te mogą stanowić maksymalnie 10% wkładu własnego

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza