poniedziałek, 14 września 2015

Wpłata własna w kredycie hipotecznym w Szwajcarii

Wpłata własna jeżeli chodzi o zakup mieszkania może pochodzić z różnych źródeł, ten jak najbardziej tradycyjny czyli same oszczędności. Natomiast wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie w jaki sposób można zdobyć pozostałe środki.

Mamy możliwość wykorzystania środków zebranych w drugim oraz trzecim filarze. Jak to wygląda w praktyce?

W każdej z wyżej wymienionych opcji możemy :

-dokonać wypłaty środków i użycia ich jako środków własnych (związane jest to z podatekiem, który pobierany jest w zaleźności od kwoty wypłacanej z drugiego lub trzeciego filaru)

-użycia zgromadzonych środków jako gwarancji

Jeżeli chodzi o pierwszą możliwość będzie się to wiązało z obniżeniem środków jakie posiadamy na emeryturę, a z drugiej strony kwota kredytu hipotecznego będzie mogła być niższa (co zapewnia niższe koszty ).

Biorąc pod uwagę natomiast drugą opcję, nasze środki z drugiego czy też trzeciego filaru będą stanowiły dla banku jedynie zabezpieczenie co oznacza, że środków nie musimy fizycznie wypłacać, a oddać je jako gwarancję bankowi. Ta opcja sprawi, iż nasze środki emerytalne pozostaną niezmienione, natomiast wyższe będą koszty finansowania kredytu (wyższa kwota kredytu hipotecznego)

Ważne: 

Po raz kolejny widzimy,że jednym z najważniejszych punktów w kwestii zabezpieczenia jest 2 oraz trzeci filar. Dlatego dla osób, które planują pozostać w Szwajcarii na dłużej czy też na stałe warto zwrócić uwagę na te dwa aspekty, z jednej strony jako oszczędności w przypadku zakupu domu lub mieszkania w Szwajcarii  z drugiej, jeżeli chodzi o zabezpieczenie rodziny oraz jeżeli chodzi o kwestie emerytalne.


więcej: http://ubezpieczenia-szwajcaria.pl/hipoteka/

1 komentarz:

  1. Szwajcaria jest bardzo ciekawym krajem, jeśli chodzi o przepisy. Wielkie dzięki za ten post.

    OdpowiedzUsuń