niedziela, 18 maja 2014

Jestem pracownikiem w Szwajcarii, jak jestem zabezpieczony??

Często zadajemy sobie pytania jeżeli chodzi o zabezpieczenie, nasze oraz szczególnie naszej rodziny. Tak jak widzieliśmy już w kilku poprzednich postach system w Szwajcarii składa się z 3 filarów.

Przyjeżdżając do Szwajcarii nie mamy jednak zielonego pojęcia o tym jak wyglądają zabezpieczenia w przypadku inwalidztwa, śmierci jednego z członków rodziny czy też zabezpieczenia na emeryturę. Dodatkowo jak jesteśmy zabezpieczeni jeżeli chodzi o poważną chorobę?

Zapewne zdajecie sobie sprawę iż przyjeżdżając do takiego kraju jak Szwajcaria nie mieszkając tutaj wcześniej oraz nie opłacając składek na ubezpieczenie socjalne, nie możemy mieć takiego samego zabezpieczenia jak osoby mieszkające tutaj oraz opłacające składki od momentu kiedy jest to obligatoryjne, dlatego jest to jedno z najważniejszych rzeczy o jakich trzeba pomyśleć w momencie kiedy chcecie zostać na dłużej w Szwajcarii.

RADA:

Warto dowiedzieć się jak jesteśmy zabezpieczeni w przypadku, choroby, inwalidztwa oraz pomyśleć (jeżeli zabezpieczenie jest "słabe") o dodatkowym prywatnym zabezpieczeniu w tych dziedzinach oraz w dziedzinie emerytury. Dlaczego ?? Odpowiedź jest prosta, dlatego ,że system w Szwajcarii jest bardzo dobrze pod tym względem zorganizowany, oraz jak zapewne wiecie jeden z najlepszych systemów finansowych na świecie. Dlatego korzystajcie z okazji iż możecie być w Szwajcarii i zapewnijcie sobie dobre zabezpieczenie.

Niestety nie można za bardzo w tej dziedzinie generalizować biorąc pod uwagę, iż zależy od jak długiego okresu jesteśmy w Szwajcarii?? Jak dużo zarabiamy oraz czy mamy rodzinę czy też nie??

Jeżeli chcielibyście zobaczyć jak jesteście zabezpieczeni w Szwajcarii w  przypadku choroby, inwalidztwa oraz w przypadku śmierci .

079 319 68 03, maciej.jasiczak@swisslife-select.ch


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza